• Nauczyciele dla zrównoważonego rozwoju

• Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. serdecznie zaprasza szkoły podstawowe i ich pracowników (nauczycieli klas I-III oraz IV-V) do udziału w projekcie pn. „Nauczyciele dla Zrównoważonego Rozwoju: Wspólna Droga w Przyszłość”.

Celem projektu jest przygotowanie nauczycieli do promowania i przekazywania uczniom wiedzy
            z obszaru szeroko pojętej edukacji ekologicznej i zrównoważonego rozwoju.

Formularz zgłoszeniowy: https://www.marr.pl/edukujglobalnie/

Strona projektu: https://www.edukujglobalnie.pl/

Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do udziału ! 😊

• Powiatowy konkurs Ekologiczno-Językowy

• Martyna Kutek, Martyna Serwatka, Kacper Ulatowski, Maks Łabuzek, Wiktoria Gibała, i Tatiana Kasprzyk reprezentowali naszą szkołę w konkursie ,,Earth Day Every Day" w Myślachowicach. Zajęliśmy drugie i trzecie miejsca w konkursach wiedzowych i plastycznych. Wygranym i uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Sukces Blanki na festiwalu

• Blanka Łabuzek zajęła II miejsce w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Integracyjnym Tańca i Piosenki ,,Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna" Wielkie gratulacje !

• Powiatowy konkurs piosenki

• Uczennice naszej szkoły: Blanka Łabuzek, Liliana Siemek i Ewa Górnikowska wzięły udział w VII Powiatowym Konkursie Piosenki w Języku Obcym w Zagórzu. Ewa zdobyła III miejsce, Blanka wyróżnienia , a Liliana II miejsce.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

• Propozycja dla rodziców

• Szanowni Państwo

W dniach 24-25 kwietnia, w godz. 16:00-18:00 w ramach „Festiwalu Zawodów” odbędą się warsztaty on-line dla rodziców i opiekunów uczniów klas 7 i 8. Będą to spotkania z doradcami zawodowymi, którzy będą Państwa wspierać w pomocy dziecku w wyborze szkoły ponadpodstawowej.  Szczegółowy program znajdą Państwo w załączeniu.

Warsztaty odbędą się on-line pod adresem:

www.festiwalzawodow2024.pl/rodzic

Zapraszamy do udziału!

• Sukces uczniów z Lgoty

• Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Lgocie zajęli najwyższe miejsca w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej II LO w Chrzanowie w ramach programu Złote Szkoły NBP 4. edycja " Polski Złoty w obiegu od 100 lat, NBP i jego funkcja emisyjna".

Nagrody zdobyli:

GRANDPRIX- Liliana Siemek z klasy 7

W kategorii wiekowej klas I-III - 1 miejsce Dominik Godyń z klasy 3

W kategorii wiekowej klas IV-VIII - 1 miejsce Ewa Górnikowska

• Z wizytą w Operze Śląskiej

• Tuż przed feriami klasa 7 wybrała się do Opery Śląskiej na spektakl pt.,,Romeo i Julia". Uczniowie prezentowali się fantastycznie w pięknych sukniach i szykownych garniturach. A sama opera..... cudowna i przepiękna.

• Igrzyska Dzieci w unihokeju

• Nasza drużyna chłopców uczestniczyła dzisiaj w zawodach Igrzysk Dzieci w unihokeju. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony przeprowadzając wiele ciekawych i składnych akcji. Mamy pierwsze punkty w Lidze Międzyszkolnej. Brawo!

• Dzień Postaci z Bajek

• Wszystkie klasy uczestniczyły w projekcie pt.,,Dzień Postaci z Bajek". Zobaczcie fantastyczne przebrania naszych uczniów. Pani Marta Dąbek rozstrzygnęła także konkursy czytelnicze organizowane przez bibliotekę szkolną. Laureatom gratulujemy!

• PODAJ ŁAPĘ!

• Szkolne koło wolontariatu przyłącza się do gminnej zbiórki żywności dla bezdomnych zwierząt w Bolesławiu. Dary prosimy składać u wolontariuszy z klasy VII : Wiktorii, Tatiany i Maksymiliana do 30 listopada. Zbieramy: żywność dla psów i kotów: suchą karmę, saszetki, puszki, makarony, kasze .Obroże, smycze, miski, legowiska i żwirek dla kotów . Te bezbronne istotki czekają na Twoją pomoc. Marta Dąbek- opiekun Szkolnego koła wolontariatu.