• ,,Ze sportem nam do twarzy"

• "Ze Sportem Nam do Twarzy" czyli mata, białe kimona i czarne pasy. W miniony piątek uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć jak wygląda trening Ju Jitsu, a także wziąć udział w krótkim treningu. Sport ten przybliżyli nam trener klasy mistrzowskiej, 6 dan Ju Jitsu, 1 dan Judo Zbigniew Biały oraz instruktor Ju Jitsu, srebrny medalista Pucharu Świata, absolwent naszej szkoły Szczepan Ścigaj. Serdecznie dziękujemy!!!

• Konkurs Strażacki

• Uczniowie naszej szkoły Oliwier Pałka z klasy I oraz Nikodem Pałka z Oddziału Przedszkolnego brali udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Chłopcy w minioną sobotę otrzymali nagrodę za poziom gminny konkursu, a ich prace zostały przesłane na eliminacje powiatowe. Gratulacje!!!

• Życzenia dla Babć i Dziadków

• Kochana Babciu, Kochany Dziadku!

W dniu tak uroczystym,

W dniu Waszego Święta,

Składamy Wam życzenia,

O Was pamiętamy

By życie Wasze było kwiatami usłane,

Tak pięknie i czysto jak letni poranek!

• Jasełka Bożonarodzeniowe

• Po dwuletniej przerwie w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Lgocie uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Tradycyjnie dedykowane były wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc. Całość przedstawienia to scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, aniołów, pasterzy, mędrców przeplatane pastorałkami i kolędami. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i aktorskie, wcielając się w swoje role i pięknie wykonując partie wokalne.

Serdecznie dziękujemy aktorom za piękny występ oraz życzymy kochanym Babciom i Dziadkom wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i spokoju na Nowy Rok. Publiczności dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczęśliwego Nowego Roku.

• Wesprzyj fundację Ewy Błaszczyk

• Kochani uczniowie!
            Koło wolontariackie  ogłasza akcję wspierającą fundację " Akogo?" Ewy Błaszczyk zajmującą się rehabilitacją dzieci po ciężkich urazach mózgu, często  pogrążonych w śpiączce. Prosimy wszystkich uczniów o dołączenie się do zbiórki starych, niepotrzebnych kluczy, klamek i kłódek. Zebrane klucze zostaną oddane na złom, a uzyskane z akcji pieniądze wpłacimy na konto fundacji" Akogo?". Akcja trwa od 10.01.2023 r. do 10.05.2023 r. , odpowiedzialni za zbiórkę są wolontariusze z klasy 8: W.Warzecha i B.Ścigaj. Zapraszamy do udziału w akcji " Może stanie się tak, że któryś z naszych kluczyków pomoże wybudzić jakieś dziecko".