• Wizyta Mikołaja

     • Dziś przedszkolaki miały długo wyczekiwanego gościa. Odwiedził nas Święty Mikołaj! Dzieci przywitały go z ogromną radością, śpiewając mu piosenkę. Wszyscy otrzymali prezenty i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Dziękujemy OSP Lgota za pomoc! Przedszkolaki zawsze mogą na was liczyć! 

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 20 listopada obchodzona jest rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła dokument gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa - chronią one dzieci i wspierają je w prawidłowym rozwoju.  W tym roku celebracji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka towarzyszy szczególny przekaz, zwracający uwagę na kwestie różnorodności i tolerancji, obecnie niezwykle aktualny w Polsce, z uwagi na uchodźców z Ukrainy.

      Szkoła Podstawowa w Lgocie wzięła udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanego w Polsce przez Unicef.

     • Wojewódzki konkurs recytatorski

     • Uczennice kl.6 Blanka Łabuzek i Liliana Siemek reprezentowały naszą szkołę na etapie wojewódzkim Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego ,,Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym". Dziewczęta otrzymały zaproszenie na galę finalową, która odbędzie się 16 grudnia w Auditorium Maximus Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gorąco gratulujemy i ,,trzymamy kciuki" za dalsze sukcesy!

     • WIZYTA PIŁKARZY WISŁY KRAKÓW W RAMACH PROGRAMU „ZE SPORTEM NAM DO TWARZY”

     • Wczoraj naszą szkołę odwiedzili  pan Marek Konieczny były kierownik Wisły Kraków, a aktualnie trener  Akademii Białej Gwiazdy oraz piłkarze Angelo Rodado i Kacper Skrobański.

      Trener Konieczny przed spotkaniem z piłkarzami poprowadził trening dla naszych uczniów. Piłkarze odpowiadali na pytania dzieci, opowiadali o swojej karierze oraz życiu codziennym. Każdy z uczestników spotkania dostał autograf, drobny gadżet oraz bilet na mecz Wisły Kraków.

      Dziękujemy za odwiedziny, widzimy się przy R22.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ SENIORA

     • 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Seniora. Z tej okazji Panie z Oddziałów Przedszkolnych zorganizowały zbiórkę herbat pt. "Herbatka dla Seniora na jesienne wieczory". Dziękujemy wszystkim dzieciom oraz rodzicom, którzy dołożyli się do zbiórki. Wszystkie herbatki zostały przekazane osobom starszym z Domu dla seniora Uni Medica "Na Leśnej" w Jaroszowcu. Seniorzy byli bardzo wzruszeni i zaskoczeni tak miłym podarunkiem!

     • Rozdanie nagród za konkurs "Jesień w oczach dziecka".

     • Rozdanie nagród za konkurs "Jesień w oczach dziecka". Dzis odwiedziły nas dzieci, które są laureatami w naszym gminnym konkursie plastycznym. Goście wysłuchali piosenek o jesieni w wykonaniu naszych podopiecznych oraz odebrali swoje nagrody. Jeszcze raz Gratulujemy!!!

      A oto nasi zwycięzcy w konkursie jesiennym. Michalinka Stach - II miejsce 5 - latki, Tomuś Nowicki - III miejsce 4 - latki oraz Wiktoria Jagła II miejsce 3 - latki. Brawo 👏

     • „ MALI KUCHARZE” – program edukacji kulinarnej dla przedszkolaków

     • W dniu jabłka wystartował nasz autorski program „ Mali kucharze”. W tym dniu wspólnie upiekliśmy pyszną szarlotkę.  Przez cały rok szkolny dzieci z oddziałów przedszkolnych będą co tydzień uczestniczyć w zajęciach kulinarnych. Specjalnie do programu zostały uszyte fartuszki dla wszystkich dzieci oraz Pań.

     • PASOWANIE W PRZEDSZKOLU

     • Dziś w naszym przedszkolu był wielki dzień -  Pasowanie na Przedszkolaka oraz na Zerówkowicza. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenkę a następnie Pani Dyrektor uroczyście pasowała każdego przedszkolaka. Dla wszystkich było to wielkie przeżycie. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia przedszkolaki otrzymały dyplom oraz upominek. 

     • RYMOWANE - ZAPAMIĘTANE innowacja pedagogiczne

     • Podstawa programowa wychowania przedszkolnego w rymach i wierszach. W tym roku szkolnym w oddziale przedszkolnym ruszamy z innowacja pedagogiczną.  W ramach innowacji przedszkolaki raz w tygodniu poznają jeden wiersz lub rymowankę zgodna z tematem tygodnia i uczą się jej na pamięć. Ich regularne utrwalanie i powtarzanie sprawi, że dzieci będą zapamiętywały ten materiał z łatwością, bez zbędnego stresu. Systematyczna praca z poznanymi wierszykami wpłynie na również na umiejętności językowe dzieci, rozwinie ich kompetencje komunikacyjne i motywację do dalszej pracy.

       Nad prawidłową wymową czuwa nasza Pani logopeda Ania. Jako wstęp do nauki wiersza dzieci wykonały ćwiczenia oddechowe, które znacznie ułatwiły wymowę

     • Piłkarze ,,Wisły" Kraków w SP Lgota

     • Zapraszamy na spotkanie z piłkarzami ,,Wisły" Kraków, które odbędzie się w ramach realizacji projektu ,, Ze sportem nam do twarzy"

      Termin: 17 listopad 2022 godz. 14.30

      Nie możesz pominąć takiej okazji! Musisz tam być!

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU GMINNEGO JESIEŃ W OCZACH DZIECKA

     • W konkursie wzięło udział 14 przedszkoli z gminy Trzebinia. Wpłynęło 49 prac w kategoriach wiekowych 3-4 latki oraz 5-6 latki. Z uwagi na tak liczną ilość prac jury wyłoniło zwycięzców w każdej grupie wiekowej.

      3 - latki:
      I miejsce - Aniela Jankowska - Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie
      II miejsce - Wiktoria Jagła - Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Lgocie
      III miejsce - Michalina Kozyra - Niepubliczne Przedszkole Artystyczno - Językowe Błękitna Laguna 2
      Wyróżnienie - Kaja Jarguz - Niepubliczne Przedszkole Chmurkowe opowieści

      4 - latki:
      I miejsce - Zuzanna Olszewska - Przedszkole Samorządowe w Myślachowicach
      II miejsce - Stefania Tetlak - Niepubliczne Przedszkole Językowo - Muzyczne Akademia Miki
      III miejsce - Tomasz Nowicki - Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Lgocie
      Wyróżnienie - Daniela Białas - Przedszkole Samorządowe w Bolęcinie

      5 latki:
      I miejsce - Kamila Brózda - Przedszkole Samorządowe nr 1 w Trzebini
      II miejsce - Karolina Cholewińska - Przedszkole Samorządowe w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Młoszowej
      III miejsce - Dominika Walczyk - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini
      Wyróżnienie - Alina Szukłow - Niepubliczne Przedszkole Chmurkowe opowieści

      6 latki:
      I miejsce - Rozalia Rachwał - Przedszkole Samorządowe w MyślachowicachI miejsce - Bruno Lech - Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej im. Świętej Jadwigi-Królowej w Dulowej
      II miejsce - Milena Romanowska - Niepubliczne Przedszkole Językowo - Muzyczne Akademia MikiII miejsce - Michalina Stach - Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej w Lgocie
      III miejsce - Oliwia Rudnicka - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini
      Wyróżnienie - Jakub Zięba - Przedszkole Samorządowe nr 2 w Trzebini

      Prace zostały ocenione przez niezależne jury w składzie:
      Pracownik TCK w Trzebini - Pani Monika Starczynowska
      Pedagog specjalny - Pani Anna Grabowska
      Psycholog - Pani Karolina Dybał

      Serdecznie zapraszamy wszystkich laureatów w czwartek 17 listopada na godzinę 10.00 do naszej Szkoły na wręczenie nagród!

     • Wieczornica Patriotyczna

     • Wieczornica dbyła się ona w sali WDK w Lgocie z udziałem opiekunów, rodziców oraz dziadków występujących uczniów i nie tylko. Imprezę przygotowały Panie: Barbara Gozdek- Lurka oraz Anna Kędziora przy współpracy pracowników WDK w Lgocie. Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny, a także wraz z przybyłymi gośćmi zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Było bardzo nastrojowo i wzruszająco.

     • Małopolski Konkurs Recytatorski

     • Uczennice kl. 6 Blanka Łabuzek i Liliana Siemek 10 listopada wzięły udział w Małopolskim Konkursie Recytatorskim " Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym". Zostały finalistkami etapu powiatowego, co jednocześnie stanowi nagrodę i zakwalifikowanie się do etapu Wojewódzkiego tegoż konkursu. Gratulujemy.

     • WIECZORNICA PATRIOTYCZNA

     • Szanowni Państwo i drodzy uczniowie,po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, mamy zaszczyt zaprosić Państwa i Was na Wieczornicę Patriotyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się 9 listopada o godzinie 17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Lgocie.Serdecznie zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu i świętowania tego jakże wspaniałego i ważnego dla nas Polaków święta.

     • Dzień Edukacji Narodowej 2022

     • 14 pażdziernika w WDK w Lgocie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej wraz z Ślubowaniem klasy 1. Dyrekcja wraz z Gronem Pedagogicznym dziękuje wszystkim za życzenia w tym ważnym dla nas dniu

     • Koło Wolontariackie

     • Koło Wolontariackie wznawia swoją działalność po przerwie wakacyjnej!

      W szeregi koła wstąpili nowi członkowie, zaplanowaliśmy swoje działania na rok szkolny 2022/23 . Przed nami pierwsza akcja- Kredkobranie-5 edycja. Ogłaszamy zbiórkę materiałów i artykułów papierniczych dla dzieci i młodzieży mieszkających na Kresach. Lista artykułów , które zbieramy dołączona jest do regulaminu. Darowane artykuły proszę w podpisanej reklamówce składać w klasie 8 u wolontariuszy do 30 września 2022r. Liczymy na Wasze wsparcie dobre serduszko:)