Karta zgłoszenia uczestnictwa
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych opiekuna uczestnika
Regulamin
Karta zgłoszenia uczestnictwa
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych opiekuna uczestnika
Regulamin
W naszych Oddziałach Przedszkolnych ruszyła innowacja pt. "Wiosenne eksperymenty".
Inspiracją do wprowadzenia tej innowacji jest naturalna potrzeba badawcza dzieci w wieku przedszkolnym. Podczas dotychczasowej pracy zauważyłyśmy ogromne zaciekawienie dzieci podczas przeprowadzania różnych zabaw badawczych i liczne prośby o powtórzenie tych działań. Głównym celem zajęć jest poznanie prostych zjawisk przyrodniczo-fizycznych poprzez przeprowadzanie prostych doświadczeń i eksperymentów.
Pierwsze eksperymenty już za nami:)
"Ze Sportem Nam do Twarzy" czyli mata, białe kimona i czarne pasy. W miniony piątek uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć jak wygląda trening Ju Jitsu, a także wziąć udział w krótkim treningu. Sport ten przybliżyli nam trener klasy mistrzowskiej, 6 dan Ju Jitsu, 1 dan Judo Zbigniew Biały oraz instruktor Ju Jitsu, srebrny medalista Pucharu Świata, absolwent naszej szkoły Szczepan Ścigaj. Serdecznie dziękujemy!!!
Uczniowie naszej szkoły Oliwier Pałka z klasy I oraz Nikodem Pałka z Oddziału Przedszkolnego brali udział w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym. Chłopcy w minioną sobotę otrzymali nagrodę za poziom gminny konkursu, a ich prace zostały przesłane na eliminacje powiatowe. Gratulacje!!!
Kochana Babciu, Kochany Dziadku!
W dniu tak uroczystym,
W dniu Waszego Święta,
Składamy Wam życzenia,
O Was pamiętamy
By życie Wasze było kwiatami usłane,
Tak pięknie i czysto jak letni poranek!
Po dwuletniej przerwie w Kościele Parafialnym p.w. Chrystusa Króla w Lgocie uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Tradycyjnie dedykowane były wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji ich święta. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc. Całość przedstawienia to scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, aniołów, pasterzy, mędrców przeplatane pastorałkami i kolędami. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności wokalne i aktorskie, wcielając się w swoje role i pięknie wykonując partie wokalne.
Serdecznie dziękujemy aktorom za piękny występ oraz życzymy kochanym Babciom i Dziadkom wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i spokoju na Nowy Rok. Publiczności dziękujemy za tak liczne przybycie. Szczęśliwego Nowego Roku.
Kochani uczniowie!
Koło wolontariackie ogłasza akcję wspierającą fundację " Akogo?" Ewy Błaszczyk zajmującą się rehabilitacją dzieci po ciężkich urazach mózgu, często pogrążonych w śpiączce. Prosimy wszystkich uczniów o dołączenie się do zbiórki starych, niepotrzebnych kluczy, klamek i kłódek. Zebrane klucze zostaną oddane na złom, a uzyskane z akcji pieniądze wpłacimy na konto fundacji" Akogo?". Akcja trwa od 10.01.2023 r. do 10.05.2023 r. , odpowiedzialni za zbiórkę są wolontariusze z klasy 8: W.Warzecha i B.Ścigaj. Zapraszamy do udziału w akcji " Może stanie się tak, że któryś z naszych kluczyków pomoże wybudzić jakieś dziecko".
Dziś w świątecznej atmosferze śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia i zjedliśmy wspólny posiłek.
Przedszkolaki z Lgoty pamiętają o seniorach!
W ten przedświąteczny czas dzieci z Oddziałów Przedszkolnych podarowały mieszkańcom Domu dla seniora Uni Medica "Na Leśnej" w Jaroszowcu świąteczne pierniczki oraz stroik z życzeniami Zdrowych i Sokojnych Świąt Bożego Narodzenia
Dyrekcja, Nauczycielki oraz Dzieci Oddziałów Przedszkolnych naszej szkoły składają serdeczne i pełne radości podziękowania, wszystkim którzy wzięli udział w Kiermaszu Świątecznym. Informujemy, że udało nam się zebrać: w kościele 2222 zł, a w całości 3122 zł! Zebraną kwotę przeznaczymy na wycieczkę dla przedszkolaków oraz na zorganizowanie wiosennej olimpiady sportowej.
W przeddzień Świąt Bożego Narodzenia w klasie 5 odbyła się uroczysta Wigilia. Były świąteczne rarytasy i podarunki pod choinką. Nie zabrakło także radości i świątecznego podeksytowania przy płynących melodiach kolęd.
14 grudnia uczennica klasy 6 Liliana Siemek wzięła udzial w XXI Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej o Puchar Rudolfa 2022. Zaśpiewała piosenkę ,,Snowman" i zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !
Dnia 20 grudnia kolędowaliśmy przy choince i małym żłóbku. Pokazaliśmy fragment Jasełek w wykonaniu uczniów i uczennic Koła Teatralnego i Samorządu Uczniowskiego SP Lgota.W występie brały udział klasy : 2, 4,5 i 6. Serdecznie gratulujemy występującym. Na całość Jasełek zapraszamy 22 stycznia do Kościoła Parafialnego p. w. Chrystusa Króla w Lgocie. Samorząd Szkolny i Koło Teatralne.
Dnia 16 grudnia nasze uczennice z klasy 6. odebrały nagrody rzeczowe na uroczystej gali, która odbyła się w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Blanka Łabuzek i Liliana Siemek, bo o nich mowa, zostały finalistkami Małopolskiego Konkursu Recytatorskiego Spotkanie ze słowem pięknym i prawdziwym zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Pedagogiczną im. Hugo Kołłątaja Serdecznie gratulujemy.
8 grudnia 2022 r. uczniowie klas VI i VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych pt. „Poznaj ryzyko”. Tematyka zajęć dotyczyła problemów związanych z uzależnieniem od alkoholu i substancji psychoaktywnych. W trakcie warsztatów wykorzystano okulary pozorujące obraz widzenia osoby po spożyciu alkoholu, narzędzie pomocne do prezentacji i uświadomienia kierowców i młodzieży, na ile niebezpieczne może być wówczas prowadzenie pojazdu.
Młodzież mogła przekonać się osobiście, jak bardzo zmienia się wówczas spostrzeganie i widzenie. Uczniowie z zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w różnych formach aktywności, mogli omówić swoje spostrzeżenia oraz wątpliwości.
Zajęcia przeprowadził p. Marek Wąsik, profilaktyk mający doświadczenie w pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą. Warsztaty zostały sfinansowane przez Urząd Miasta w Trzebini z Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
https://www.akademiapozytywnejprofilaktyki.com/profilaktyka
30 listopada został rozstrzygnięty Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Finanse – a co to takiego?”
Spośród 400 prac z całej Polski wybrano 10 najlepszych. Praca naszej uczennicy z oddziału przedszkolnego - Zuzanny Nowickiej została wyróżniona. Jest to ogromny sukces!
Oddział przedszkolny otrzymał również pakiet „ABC ekonomii, pierwsze kroki w świecie finansów”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Powered by aSc EduPage